Christian Lange

christian-lange

Christian Lange urodził się w Hamburgu.
Licencjat uzyskał w klasie prof. Geerta Smitsa oraz prof. Yvi Jänicke w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej i Teatru w Hamburgu w lutym 2016 roku. Od października 2016 rozpocznie studia w klasie mistrzowskiej prof. Geerta Smitsa.
Christian Lange uzupełniał studia uczestnictwem w klasach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Burkharda Kehringa w ramach Tygodnia Sztuki Śpiewu (Sylt), jak również przez Michaelę Schuster, Erika Battaglię pn. „Włoska księga pieśni“ oraz przez Annettę Berg.
Otrzymał nagrodę w ramach drugiego konkursu Gustawa Mahlera, jak również w konkursie im. Mozarta organizowanym przez Fundację Absalom w 2015 roku oraz był finalistą 44. konkursu śpiewu Junior 2014 w Niemczech.
W czerwcu 2016 roku śpiewał partię Papageno z

dużym sukcesem w ramach Letnich Występów Państwowej Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru w Hamburgu – pod kierownictwem muzycznym Willema Wentzela, w reżyserii Wolfganga Ansela. W styczniu 2016 występował w „Opera concisa“ pod kierownictwem muzycznym Siegfrieda Schwaba, w reżyserii Floriana-Malte Leibrechta.

W maju 2015 śpiewał partię Cascada w Wesołej Wdówce (kierownictwo muzyczne Willem Wentzel, reżyseria Phillipp Himmelmann).
Ponadto ten młody baryton śpiewał partię Rafaela ze Stworzenia w Kościele Głównym pod wezwaniem Św. Michała w Hamburgu w 2014 roku.

W 2014 w ramach koncertu rocznego „The Young ClassX“ (Młodzi Klasycy) śpiewał jako solista w hamburskiej Laeiszhalle.