DUO Mikołajczyk i Jedynecki

KarolinaIwo1

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki powstało w 2013 roku z inicjatywy młodych artystów. Laureaci I nagrody i Grand Prix na konkursie w Puli (Chorwacja), I nagrody na TIM Competition w Paryżu, I nagrody „Mozart Prize” oraz II nagrody w kategorii kameralnej na 67. Coupe Mondiale w Salzburgu oraz I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. Na „Koncercie Roku 2014” w Łodzi otrzymali prestiżową Nagrodę Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, co zaowocowało recitalami we wszystkich uczelniach muzycznych w Polsce (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław). Prowadzą ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Wystąpili w Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Gruzji i we Włoszech. Wzięli udział w festiwalach: Vier Jahreszeiten Riehen (Szwajcaria), Muzyki Kameralnej w Martvili (Gruzja), Emanacje (Małopolska), Letnie Wieczory Muzyczne Dziekanka oraz Warszawska Jesień.
W maju 2016 roku duet odbył tournée koncertowe po Stanach Zjednoczonych, gdzie wystąpi między innymi w słynnej Carnegie Hall.

Duet współpracuje również z polskimi kompozytorami, takimi jak Edward Sielicki, Andrzej Karałow czy Ignacy Zalewski. W lutym 2016 prawykonali dedykowany im Koncert podwójny na skrzypce, akordeon i orkiestrę Marcina Błażewicza.