Friederike Sieber

Friederike-Sieber

Friederike Sieber, fortepian, we wczesnej młodości była wielokrotnie nagradzana w konkursach w ramach „Jugend musiziert” ( „Młodzież muzykuje“) zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Następnie studiowała w klasie fortepianu w konserwatorium w Norymberdze u Gottfrieda Rülla, równolegle była studentką Wyższej Szkoły Muzyki Kościelnej w Bayreuth w klasie fortepianu u profesora Michaela Wessela. Latem 2011 roku ukończyła studia uzyskując dyplom w klasie fortepianu w Norymberdze.

W 2012 roku rozpoczęła studia na kierunku Liedgestaltung (interpretacja pieśni) w klasie prof. Heike-Dorothee Allardt w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Mannheimie, które z wyróżnieniem ukończyła w 2014 roku.

Od 2014 . roku kontynuuje studia na kierunku Liedgestaltung w klasie profesora Burkharda Kehringa w Państwowej Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Hamburgu.

Friederike Sieber regularnie koncertuje (m.in. seria koncertów pn. „Mistrzowie fortepianu“ w Steingraeberhaus w Bayreuth), w trakcie podróży koncertowych oraz przy nagraniach płytowych towarzyszy wielokrotnie nagradzanemu chórowi męskiemu „Ensemble Vocapella Limburg“ oraz występuje na licznych wieczorach pieśni.

Została wyróżniona nagrodą „Festival-Chance-Preis“ na międzynarodowym konkursie „Münchner

Klavierpodium“ (pol: „Monachijskie podium fortepianowe“), w konkursie „Wettbewerb für Duo

mit Moderation” (konkurs duetów) w Mannheimie otrzymała drugą nagrodę, jak również drugą

nagrodę w konkursie „Gustav-Mahler-Wettbewerb” (Konkurs im. Gustawa Mahlera) w Hamburgu.

Friederike Sieber jest stypendystką fundacji „Yehudi Menuhin Live Music Now“.