Karina Górka

karina-gorka

Karina Górka, ur.4 lutego 1989 r. w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem ZPOSM I i II st. im. G. Bacewicz w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w klasie B. Pawlina. Brała udział w nagrywaniu płyty wydawanej z okazji obchodów 40-lecia istnienia szkoły. W roku 2008 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest absolwentką UMFC w Warszawie, studiowała pod kierunkiem prof. J. Romaniuka, prof. E. Wolanina oraz w klasie kameralistyki prof. K Jankowskiej – Borzykowskiej. Bierze udział w prestiżowych koncertach jako solistka, a przede wszystkim jako kameralistka. Grywała w zespołach o różnorodnym składzie, również jako członek orkiestry m.in. z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus.

W latach 2006, 2007 dwukrotnie zdobyła I miejsce na IV i V Sochaczewskich
Spotkaniach Kameralnych w duecie z klarnecistą Piotrem Zawadzkim. W tym samym składzie w 2012 roku zdobyli Nagrodę Specjalną Fundacji „Ars Iuvenis im. Tatiany Robinson” w I Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Fortepianem.

Od dłuższego czasu interesuje się literaturą kontrabasową. Koncertowała z wybitnymi kontrabasistami tj: D.Mizerą, A. Bogackim, J. Krempeć – Kaczor. Współpracowała ze studentami prof. A.Mysińskiego, towarzysząc im na najbardziej prestiżowych konkursach w kraju. Z Karolem Nasiłowskim zajęła II miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym w Łodzi,  oraz IV miejsce i Nagrodę Specjalną za wykonanie utworu „Samotne Drzewo” na IX Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. A. B. Ciechańskiego w  Bydgoszczy.

W poszukiwaniu różnych metod nauczania początkowego natrafiła na eksperymentalną, przystępną dla dzieci metodę Kolorowych Ruchomych Nut. W 2012 roku poznała jej autorkę, Elżbietę Małanicz – Onoszko, co wpłynęło na pomysł wspólnego, naukowego opracowania metody.