Violin Duo

Dobrowolska Ada Skrzypce II 7 (3)

Ada Dobrowolska – skrzypce

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sanoku, w klasie skrzypiec mgr Ewy Kiczorowskiej. W 2011 r. ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształci się pod kierunkiem prof. dra hab. Andrzeja Gębskiego oraz as. Agaty Szymczewskiej.

Jest laureatką wielu nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, solowych oraz kameralnych. Jej ostatnie najważniejsze osiągnięcia to: III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Duetów Smyczkowych w Gdańsku, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków w Lublinie, Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie, II miejsce w Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Młody Wirtuoz” w Krakowie.

Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach: Młodzieżowa Akademia Muzyki w Moskwie, Marschner Festival w Hinterzarten (Niemcy), Stringtime: Streicher-Akademie w Goch (Niemcy), Baltic States Festival of Student Chamber Ensembles w Warszawie, 5. Euro Chamber Music Festival w Gdańsku.

Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Prezesa Rady Ministrów, Małopolskiej Fundacji Sapere Auso oraz Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

 

Mateusz Kowalski –  21 letni gitarzysta pochodzący z Koszalina. Absolwent ZPSM Mateuszw Koszalinie w klasie p. Dariusza Schmidta. Obecnie student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie p. Ryszarda Bałauszko. Jest laureatem wielu konkursów gitarowych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Za osiągnięcia artystyczne został trzykrotnym stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, dwukrotnym stypendystą  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendystą I edycji Stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Janko Muzykant”, trzykrotnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Koszalina, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.